Nowe Karty Ucznia ZTM

Przypominamy o wymianie Kart Ucznia, które tracą ważność 30 września br.!

>>> Wniosek do wydruku i wypełnienia

Wymiana Kart Ucznia dotyczy głównie obecnych klas IV oraz klas V, VI i VII, którym kończy się okres wgranych bezpłatnych uprawnień do przejazdów komunikacją miejską 30 września 2022 roku.

Jak wyrobić nową Kartę Ucznia?

Można to zrobić na kilka sposobów:

  1. Za pośrednictwem linku elektronicznego otrzymanego ze szkoły, do której uczęszcza Uczeń ->>  https://kartaucznia.ztm.waw.pl/fe07a29f

Będziecie potrzebowali: numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia. Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Upewnij się, czy jest ona w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie przekracza 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku na adres e-mailowy otrzymacie potwierdzenie jego złożenia, a później informację o rozpatrzeniu.

Nową Kartę Ucznia odbierzecie w szkole po otrzymaniu wiadomości z sekretariatu o jej dostarczeniu.

  1. Za pośrednictwem wniosku papierowego złożonego bezpośrednio w szkole

Będziecie potrzebowali: wypełnionego wniosku i zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

  1. Bezpośrednio w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM

Będziecie potrzebowali: obecnej Karty Ucznia, ważnej legitymacji szkolnej oraz zdjęcia legitymacyjnego Ucznia w formacie 3,5×4,5 cm.

Wnioski należy składać do 31 maja!

O Karcie Ucznia:

Dzięki karcie Uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym.

Karty te obowiązują w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych „700” poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD” – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. Więcej informacji o Karcie Ucznia w zakładce „Bilety i opłaty”.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pismo od przedstawiciela ZTM:

Szanowni Państwo,

       Realizując zadania wynikające z Uchwały nr XLVII/1138/2017 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 6 kwietnia 2017 r., dotyczącej wydawania Karty Ucznia, Zarząd Transportu Miejskiego zwraca się z prośbą dotyczącą kontynuacji dotychczasowej współpracy w zakresie wydawania kart dzieciom uprawnionym do bezpłatnych przejazdów.

W związku z tym, iż 30 września br. wygasają uprawnienia do darmowych przejazdów komunikacją miejską uczniom klas IV oraz niektórym uczniom klas starszych, Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza terminy składania wniosków jak niżej:

  • do dnia 31.05.2022 r. prosimy o złożenie prawidłowo wypełnionych wniosków o wydanie Karty Ucznia. Do każdego wniosku należy dołączyć aktualne zdjęcie o wymiarach 3,5 x 4,5 cm. Jeśli dziecko nie ma nadanego numer PESEL (obcokrajowiec), prosimy o wpisanie daty urodzenia.
  •  
  • do dnia 31.08.2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego dostarczy do Szkoły wyrobione Karty Ucznia.

Wnioski można składać w wersji papierowej w szkole lub drogą elektroniczną, do której zachęcamy (szkoła nie będzie wówczas pośredniczyła w przekazywaniu wniosków o wyrobienie Karty Ucznia pomiędzy rodzicem a ZTM, a jedynie będzie wydawała rodzicom wyrobione przez ZTM Karty Ucznia).  Link dedykowany dla Państwa placówki nie uległ zmianie względem lat ubiegłych.

          Wcześniejsza komunikacja z rodzicami oraz dotrzymanie terminu 31.05.2022 r. pozwoli na uniknięcie wzmożonych zapytań rodziców oraz kolejek zarówno w Punktach Obsługi Pasażerów, jak i sekretariatach we wrześniu. Umożliwi Państwu również wydanie Kart Ucznia przed rozpoczęciem roku szkolnego 2022/2023, a w dalszej perspektywie skorzystanie z Karty Ucznia i bezpłatnych przejazdów uczniom od 1 września 2022 r.

 

Celem dotarcia do jak najszerszego grona odbiorców, bardzo prosimy o umieszczenie informacji o powyższych zasadach w dzienniku elektronicznym (propozycja komunikatu w załączeniu) oraz umieszczenie w widocznym miejscu plakatu informacyjnego, który w najbliższym czasie prześlemy. 

 

  • Ważność Karty Ucznia można sprawdzić na stronie wtp.waw.pl wpisując sprawdzkarte.wtp.waw.pl i 11-cyfrowy numer karty.

 

           Proszę pamiętać, że za pośrednictwem szkoły nie realizujemy wniosków kart zagubionych. W takich przypadkach zapraszamy do dowolnego Punktu Obsługi Pasażerów ZTM w celu zablokowania zagubionej karty i wydania za opłatą duplikatu karty.

 

           W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pozostajemy do Państwa wyłącznej dyspozycji.

  •  Ze strony ZTM osobą wyznaczoną do kontaktu z Państwem będzie teraz p. Anna Muszel Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (nr tel. 22 45-94-329). 
logo

Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi
03-721 Warszawa, ul. Jagiellońska 7
tel. 22 619-14-68 , 22 670-42-20
e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl lub sp50@eduwarszawa.pl