^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Uczniowie uzdolnieni

Projekt - Cztery Pory Roku

Z przyjemnością informujemy wszystkich naszych uzdolnionych uczniów, że ruszamy z nową, udoskonaloną edycją projektu pt.

CZTERY PORY ROKU SZUKAJĄ TALENTÓW

Czytaj więcej: Projekt - Cztery Pory Roku

Program wspierania uczniów uzdolnionych

"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

Helen Keller

Szkoła Podstawowa nr 50  kolejny rok szkolny realizuje specjalny program wspierania uczniów uzdolnionych.  Wzięliśmy udział w jednym z najważniejszych przedsięwzięć edukacyjnych Warszawy – Programie „Warszawski system wspierania uzdolnionych”, który jest istotnym elementem polityki edukacyjnej miasta. W roku szkolnym 2009/2010 zarówno Szkoła Podstawowa nr 50 jak i Gimnazjum nr 57 otrzymały już w I edycji programu:

Certyfikaty WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy
.

Zakładamy, że każde dziecko ma jakiś talent:  naukowy, artystyczny, sportowy, rzemieślniczy, a może społecznikowski. Naszym celem jest pobudzić wszystkich uczniów do odnalezienia w sobie  talentu i rozwijania go. 

Szkolnym liderem do spraw wspierania uzdolnionych jest Anna Kowalczuk, nauczyciel języka polskiego.

Zachęcamy do aktywnej współpracy uczniów i rodziców. Jesteśmy otwarci na sugestie, zachęcamy też do korzystania z naszej oferty dla uczniów uzdolnionych. 

-->> Uaktualniony program "Wars i Sawa"

Certyfikat „Wars i Sawa” znów w naszych rękach!

28 października 2013 r. w Centrum Nauki Kopernik odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów WARS i SAWA Prezydenta m.st. Warszawy. Nasz Zespół Szkół otrzymał tego dnia przedłużenie certyfikatu,  o które ubiegaliśmy się w ostatnich miesiącach. W uroczystości wzięły udział: Pani Dyrektor Bożena Ragus, Pani Anna Bednarska - członkini Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień oraz uczennice: Kinga Piątek (przedstawicielka SP) i Monika Pereira-Mojsa (przedstawicielka gimnazjum).

Czytaj więcej: Certyfikat „Wars i Sawa” znów w naszych rękach!