^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Lew z rolki po papierze

Dzień dobry.
Przede wszystkim najlepsze życzenia dla wszystkich Mam z okazji naszego święta :) Więc dziś będzie po królewsku - zrobimy LWA!
Potrzebne będą: żółty i pomarańczowy papier, tekturka lub karton w podobnym kolorze, kawałeczki białego i różowego papieru, czarny marker, klej, nożyczki, rolka.


INSTRUKCJA WYKONANIA:
1. Wycinamy rolkę jak do sowy.
2. Oklejamy rolkę pomarańczowym papierem.
3. Nadmiar papieru zaginamy do środka.
4. Z tekturki wycinamy lwią grzywę w kształcie słoneczka i ogon.
5. Z żółtego papieru wycinamy brzuszek i dwa kółeczka na "policzki"
6. Z różowego papieru wycinamy nosek w kształcie serduszka.
7. Z białego papieru wycinamy dwa kółeczka na oczy - dorysowujemy kropki czarnym markerem.
8. Z pomarańczowego papieru wycinamy  łapy i chwościk do ogona.
9. Wszystkie elementy przyklejamy do rolki jak na zdjęciu.
LEW GOTOWY :)