^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Jak krytykować czyjeś postępowanie bez wywoływania kłótni?

Propozycja dla Państwa dziecka:
Denerwuje Cię zachowanie kolegi, ale nie wiesz jak je skrytykować, żeby nie ranić jego uczuć? Chcesz mu o tym powiedzieć, ale nie wiesz jak?
Zwracanie uwagi drugiej osobie bywa bardzo krępujące i stresujące, jednak metoda konstruktywnej krytyki pozwoli Ci wyrazić swoje niezadowolenie, unikając kłótni czy wzajemnej wrogości. Na czym ona polega? Jak krytykować konstruktywnie?
Wszystkiego dowiesz się z załączonych materiałów. Musisz  tylko trochę poćwiczyć w domu z mamą lub tatą. Powodzenia w zdobywaniu nowej umiejętności.

JAK KRYTYKOWAĆ BEZ KŁOTNI – PODSTAWOWE ZASADY

Podejdź SPOKOJNIE do osoby, z którą musisz porozmawiać.

 

 1. Zacznij rozmowę:

§ Chciałbym z Tobą chwilę porozmawiać…

§ Mam do ciebie sprawę, czy możemy porozmawiać…

§ Słyszałem, że…

§ …

 

 1. Powiedz SPOKOJNIE o swoich emocjach, jak się poczułeś:

§ Było mi przykro…

§ Rozzłościłeś mnie kiedy…

§ Obraziłeś mnie mówiąc…

§ Zabolało mnie to, że…

§ …

 

 1. Powiedz SPOKOJNIE , jakie konkretne zachowanie chcesz skrytykować

§ Uderzyłeś mnie

§ Mówiłeś do mnie przykre rzeczy

§ Przezywałeś mnie

§ Zabrałeś mi moje rzeczy…

§ …

WYSŁUCHAJ TEGO, CO MÓWI DRUGA OSOBA.

USTALCIE, JAK ZAKOŃCZYĆ TĘ SYTUACJĘ NIE KŁÓCĄC SIĘ.

POWODZENIA!