^Do góry
 • 1 Szanowni Rodzice!
  Z powodu epidemii koronawirusa o spotkaniu informacyjnym rodziców kandydatów do klas czwartych sportowych zostaną Państwo powiadomieni w późniejszym terminie. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naborów znajduję się w module Rekrutacja 2020/2021 (po lewej stronie witryny szkolnej)
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Świetlica szkolna

Wielkanocne propozycje:)

Wielkanocne propozycje
Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Ten radosny czas obfituje w wiele zwyczajów. Większość z nich znane jest od średniowiecza i praktykowane do dziś. Przed Nami przedświąteczny czas  zachęcamy więc wszystkie dzieci do różnych aktywności w obrębie tego tematu.
Z najlepszymi życzeniami na nadchodzące Święta Wielkanocne
Nauczyciele świetlicy

https://liblink.pl/NjXTpIutjR

https://liblink.pl/K49c9H85BS

https://liblink.pl/Dzsfrugzut

https://liblink.pl/ouFetDe13B

https://liblink.pl/zZfm6bQoOa

https://liblink.pl/tteK9rzIJp

https://liblink.pl/HAOP3xwTuo

Nudzi mi się!!!

Drodzy Rodzice,

poniżej kilka propozycji naszych nauczycieli. Na blogu znajdziecie Państwo wiele propozycji dla Waszych pociech, z których można skorzystać w wolnych chwilach. Zawarłyśmy tam propozycje z różnego rodzaju dziedzin np: rysunek, technika, łamigłówki i wiele innych. Zapraszamy:)

https://swietliczak.blogspot.com/

Bocian z talerzyka:)

Drodzy Uczniowie,

mamy nadzieję, że trochę Wam brakuje świetlicowej aktywności plastycznej. Wiosna za oknem i pewnie w świetlicy robilibyśmy bociany, wiosenne kwiaty, palemki wielkanocne. Dzisiaj propozycja wykonania bociana z wykorzystaniem papierowego talerzyka.

Co będzie nam potrzebne:

Farbka czarna i czerwona, ołówek, nożyczki, pędzelek, biała kartka, rolka po papierze toaletowym, talerzyk papierowy oraz klej.

Zapraszam do wspólnej zabawy!

https://www.youtube.com/watch?v=Nbd6YT7aFos

Zabawy sensoryczne

Drodzy Rodzice, drogie Świetliczaki

Czas kwarantanny to dobry moment na rozwijanie zmysłów dzieci i wspólną zabawę. Idealne są do tego zabawy sensoryczne, które dzieci uwielbiają. Nie samą nauką żyje człowiek. Poniżej zamieszczony został link do ciekawych i kolorowych zabaw dla dzieci z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

Zapraszam do wspólnej zabawy!

https://dziecisawazne.pl/15-zabaw-sensorycznych-dla-maluszkow/

"Czytam z klasą" moduł II

Za nami realizacja II modułu projektu „Czytam z klasą”.

Dzieci z klasy 1b wysłuchały książki  R. Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Uzupełniły strony w lekturniku związane z przeczytaną książką, wspólnie  wykonały legowisko dla psa Lampo. Aby zachęcić innych do przeczytania książki wykonały plakat, który zawisł w sali świetlicowej oraz przygotowały kącik czytelniczy, w którym znalazły się ciekawe książki.

Konkurs o Warszawie dawniej i dziś

Nadszedł czas na prace nad kolejnym konkursem, tym razem pod hasłem "Warszawa kiedyś, Warszawa dziś". Postanowiłyśmy na początek poszukać ciekawych fotografii przedstawiających dawny wygląd Warszawy oraz ten znany współcześnie. Dziewczynki z klasy 2A z ogromnym zainteresowaniem tworzyły plakat i dowiedziały się wielu ciekawostek na temat stolicy.

Świetlicowa wymiana pocztówek

W ramach wymiany pocztówkowej dzieci z naszej świetlicy przygotowały kartki świąteczne, które zostały wysłane do 20 świetlic z całej Polski. W odpowiedzi otrzymaliśmy również piękne kartki z życzeniami świątecznymi. Kartki te zawisły na plakacie w korytarzu świetlicy.

Warszawa dawniej, Warszawa dziś

KONKURS PLASTYCZNY „WARSZAWA DAWNIEJ, WARSZAWA DZIŚ” OCENIONY PRZEZ JURY W SKŁADZIE:

MAGDALENA MURAWSKA

MONIKA WÓJCIK

ANNA PACIOREK

BOZENA SZYMAŃSKA

OLA NAJDECKA

ANNA ŻARDECKA

WYNIKI KONKURSU NA POZIOMACH KLAS

KLASY I

I MIEJSCE –  praca zbiorowa :

                     Janczarek Maja, Pociech Zuzia, Jusińska Hania, Nguyen Ania,

                     Grzybowska Zosia, Krzaczkowski Leo, Połoniecki Kuba, Lisiecka Helena,

                      Marchwińska Emilia

II MIEJSCE – Chojnacka Ola

III MIEJSCE – Kubiak Kaja

KLASY II

IMIEJSCE – praca zbiorowa:

                    Muzyczek Matylda, Ogon Gabrysia, Kurek Marysia

II MIEJSCE – Dziurla Kajetan

III MIEJSCE – Rząsa Tosia

III - IV KLASY

I MIEJSCE – Kraskiewicz Jan

II MIEJSCE – praca zbiorowa:

                      Stygiński Igor, Kalemba Marcel, Dębek Marcel

III MIEJSCE – Szerszenowicz Natalia

W świątecznym klimacie

Zbliżają się Święta, nie ma śniegu więc postanowiliśmy dodać trochę atmosfery naszej świetlicowej sali. Cały dzień tworzyliśmy kominek, na którym będziemy mogli powiesić skarpety na prezenty.

Kiermasz bożonarodzeniowy

19.12.2019 roku odbył się Kiermasz Ozdób Świątecznych organizowany przez świetlicę szkolną. Uczniowie pod opieką nauczycieli tworzyli piękne prace. Były aniołki, stroiki z recyklingu, lampiony, torby eko ręcznie malowane, choinki z gazet i materiałowe, domki ze słoików a także słodkie babeczki. Każdy mógł znaleźć coś ładnego dla siebie. 

Czytaj więcej: Kiermasz bożonarodzeniowy

Kiermasz świąteczny

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Ozdób Świątecznych, który odbędzie się 19 grudnia 2019 roku w godzinach 1600- 1900 na korytarzu, na parterze naszej szkoły. 

Zapraszamy

Uczniowie i Wychowawczynie Świetlicy szkolnej