^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

STEM KLUB "Ścisłe Kreują Świat" na Uniwersytecie Warszawskim

     W naszej szkole od listopada działa Stem Klub "Ścisłe Kreują Świat", składający się z 11 uczennic i uczniów klasy 8dj. Klub działa w oparciu o program „Wzór na ścisłe” Centrum Edukacji Obywatelskiej, realizowany przez naszego opiekuna klubu Panią Kamilę Piętak. Na zajęciach poznajemy korelację międzyprzedmiotową nauk ścisłych z technologią w oparciu o zagadnienia równości szans i wyzwań globalnych.

      W piątek 10 stycznia 2020 r. w godzinach 15.45 – 20.00 nasz STEM KLUB  "Ścisłe Kreują Świat"pod opieką pani Kamili Piętak uczestniczył w wycieczce na Uniwersytet Warszawski. Braliśmy udział w zajęciach na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia warsztatowe, na których wykonywaliśmy doświadczenia i pomiary pozwoliły nam się dowiedzieć o antyoksydacyjnych właściwościach herbaty i udowodnić je matematycznie. Nasze działania przeprowadzaliśmy pod nadzorem studentów Uniwersytetu Warszawskiego.  Zajęcia pozwoliły nam poszerzyć wiedzę z zakresu biologii, matematyki i chemii. Następnie zwiedzaliśmy liczne wystawy z zakresu biologii, embriologii, badań odczynników i zastosowań matematyki, które oglądaliśmy i doświadczaliśmy z dużym zaciekawieniem, gdyż przedstawione były w bardzo interesujący sposób: mikroskopy, makiety, lepienie dinozaurów z plasteliny, gra biologiczna z Gwiezdnych Wojen, gry strategiczne. Byliśmy pod dużym wrażeniem i  bardzo nam się podobało.

                                                                                                                             Stem Klub 8dj