^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wiadomości

STEM KLUB "Ścisłe Kreują Świat" na Uniwersytecie Warszawskim

     W naszej szkole od listopada działa Stem Klub "Ścisłe Kreują Świat", składający się z 11 uczennic i uczniów klasy 8dj. Klub działa w oparciu o program „Wzór na ścisłe” Centrum Edukacji Obywatelskiej, realizowany przez naszego opiekuna klubu Panią Kamilę Piętak. Na zajęciach poznajemy korelację międzyprzedmiotową nauk ścisłych z technologią w oparciu o zagadnienia równości szans i wyzwań globalnych.

Czytaj więcej: STEM KLUB  "Ścisłe Kreują Świat" na Uniwersytecie Warszawskim

Szlakiem Bohaterów "Kamieni na szaniec"

18 października 2019 r. uczniowie klasy VIcp wspólnie z nauczycielkami p. Dorotą Kawką, p. Teresą Orłowską i p. Jolantą Pietrzak uczestniczyli w wycieczce - szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”. Na początku odwiedzili Cmentarz Powązki Wojskowe, miejsce wiecznego spoczynku Zośki, Alka i Rudego oraz autora książki Aleksandra Kamińskiego, tam zapalili znicze.

Następnie pojechali na miejsce, gdzie odbyła się słynna Akcja Pod Arsenałem, czyli brawurowa akcja odbicia z niemieckiego transportu więźniów z Pawiaka, w tym Janka Bytnara „Rudego”.

Czytaj więcej: Szlakiem Bohaterów "Kamieni na szaniec"

Dzień Tabliczki Mnożenia - konkurs matematyczny

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
zbliża się matematyczne święto: Dzień Tabliczki Mnożenia.
Z tej okazji, podobnie jak w latach ubiegłych, odbędzie się konkurs: "Tabliczka mnożenia na czas". 

Czytaj więcej: Dzień Tabliczki Mnożenia - konkurs matematyczny

Uroczystość pod pomnikiem Nauczycieli Tajnego Nauczania

2  września, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, delegacja pocztów sztandarowych z naszej szkoły wzięła udział w uroczystości pod pomnikiem Nauczycieli Tajnego Nauczania na Powiślu. Poczty w składzie: Oliwia Sobczyk, Kinga Sarna, Hania Jopek, Maria Banaś, Jakub Dwojak i Paweł Kamiński wraz z opiekunami Panią Danielą Komosą i Panem Markiem Strzeszewskim reprezentowały naszą szkołę.

Czytaj więcej: Uroczystość pod pomnikiem Nauczycieli Tajnego Nauczania

Praca na zaliczenie lub poprawę oceny kl 8

Zakres materiału do powtórzenia dla klas 8 i  klasy 3 gimnazjum:

1. Formatowanie tekstu, wstawianie obrazu

2. Arkusz kalkulacyjny /tabele, proste formuły, wykresy/

3. Bazy danych /tworzenie tabeli, kwerendy wybierające/

4. Animacje obiektów /np. w power point lub innym dowolnym programie/

5. Programowanie /w dowolnie wybranym języku: python, logo, scratch/

6. Tworzenie stron WWW w html lub publikowanie w CMS /Joomla, Wordpress lub inne/.