^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Konkursy

Wyniki Konkursu Public Speaking Contest

W dniu 28 czerwca  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie wojewódzkim konkursu krasomówczego Public Speaking  Contest organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Angielskiego  IATEFL .

Bardzo miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii szkół podstawowych  zajął  Marcel Kaźmierkiewicz  z klasy 7aj    a   IV miejsce zajął  Maxymilian Rahman z klasy 8ej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki konkursu "Cyfrowy Quiz Matematyczny”

Podsumowanie  konkursu matematyczno-informatycznego 
„Cyfrowy Quiz Matematyczny”

W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas 4 - 8. Prace wykonane były w różnych aplikacjach, w klasach młodszych przeważały quizy w MS Forms, natomiast klasy starsze skorzystały ze środowiska programistycznego Python lub Scratch. Niewielka część prac zrealizowana została w programie MS Power Point.

Czytaj więcej: Wyniki konkursu "Cyfrowy Quiz Matematyczny”

Cyfrowy Quiz Matematyczny

Zapraszamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w szkolnym konkursie matematyczno-informatycznym "Cyfrowy Quiz Matematyczny".

Prace konkursowe należy przesłać na platformie MS Teams w terminie do 31 maja 2021r.
Szczegóły w regulaminie konkursu.

Czytaj więcej: Cyfrowy Quiz Matematyczny

Wyniki konkursu fotograficznego "Pierwsze oznaki wiosny"


Miło nam poinformować, że znamy już laureatów szkolnego konkursu fotograficznego pt. „Pierwsze oznaki wiosny”.
 
I miejsce ex aequo - Bartosz Rolek 7aj i Aleksander Wierciński 7cp
 
II miejsce ex aequo - Jan Łatczak 7aj i Jakub Nowak 5bp
 
III miejsce ex aequo - Daniel Prus 8b i Eryk Samulski 8ej

Czytaj więcej: Wyniki konkursu fotograficznego "Pierwsze oznaki wiosny"

Konkurs Biblijny 2021

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII do udziału w wojewódzkim Konkursie Biblijnym. Temat konkursu to Ewangelia według św. Jana.
Szczegółowy zakres tematyki konkursu znajduje się w Załączniku nr 3

Czytaj więcej: Konkurs Biblijny 2021

Mikołajkowo – Świąteczny Konkurs


14 grudnia 2020r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Mikołajkowo – Świąteczny w formie online. Konkurs miał charakter międzyprzedmiotowy i obejmował wiedzę z matematyki, historii i języka angielskiego.

Czytaj więcej: Mikołajkowo – Świąteczny Konkurs 

Praski Turniej Scratcha

Chcesz wziąć udział w Turnieju?

Załóż konto, jeżeli go jeszcze nie masz, na platformie https://scratch.mit.edu. Stwórz nową, zupełnie nierealną lub przedstaw swoją prawdziwą przygodę wakacyjną, mogą być wszystkie. Zgłoś Swoją pracę do konkursu.

Czytaj więcej: Praski Turniej Scratcha

Konkurs kuratoryjny - Jan Paweł II

Drodzy Uczniowie,
zapraszamy do udziału w konkursie dotyczącym wiedzy na temat Jana Pawła II, który przygotowuje Centrum Myśli Jana Pawła II na zlecenie Kuratorium Oświaty w Warszawie. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Temat – „Jan Paweł II i jego orędzie do młodych” – jest związany z 30. rocznicą Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Polsce. Dlatego w tym roku chcemy skupić się na przekazie Jana Pawła II do młodzieży. 

Czytaj więcej: Konkurs kuratoryjny - Jan Paweł II

Konkurs Informatyczny BÓBR 2020

Konkurs Bóbr

Już 10 listopada rusza konkurs wg harmonogramu:
10 listopada 12:00-13:00 Junior klasy VII-VIII
12 listopada 12:00-13:00 Benjamin klasy IV-VI
13 listopada 12:00-13:00 Skrzat klasy I-III

Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie mają zarejestrować się na dzwonek.pl i zgłosić się do swoich nauczycieli informatyki w celu dodania ich do platformy konkursowej.

Czytaj więcej: Konkurs Informatyczny BÓBR 2020

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 2 października z okazji X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia na lekcjach matematyki w klasach IV-VIII odbyły się gry i konkursy klasowe związane z tabliczką mnożenia. Uczniowie poprzez dobrą zabawę utrwalali tabliczkę mnożenia, wcielali się w rolę egzaminatorów i stawali się ekspertami w tej dziedzinie.

Czytaj więcej: X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Olimpiada Informatyczna Juniorów

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki i Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Juniorów zapraszają do wzięcia udziału w rozpoczynających się zawodach I stopnia XV Olimpiady Informatycznej Juniorów przeznaczonej dla uczniów szkół podstawowych.

Czytaj więcej: Olimpiada Informatyczna Juniorów