^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Mali konstruktorzy z 2cp

26 X 2019 roku wybraliśmy się do Klockowni. Po wejściu na salę byliśmy zszokowani ilością klocków. Pierwsze pomieszczenie do którego się udaliśmy wypełnione było klockami wielkości normalnej cegły. Cztery kolory o różnych kształtach pozwalały budować prawdziwe, wielkie budowle. My zmierzyliśmy się z budową labiryntu.

Budowa trochę nam zajęła, a efekt wyszedł naprawdę fascynujący!  Inne pomieszczenie to klocki przypominające kształtem te z popularnego Tetrisa, tyle że wykonane z poduszek. Duże i miękkie klocki ustawialiśmy tylko po to, żeby za chwilę można je było zburzyć. Sami nie wiemy czy bardziej nas cieszyło budowanie czy… demolka!  Musimy przyznać, że podnoszenie i przenoszenie wszystkich dużych klocków to niezła gimnastyka.  Przy ogromnych stołach korzystając z różnych systemów klocków mogliśmy budować co tylko zapragnęliśmy. 2h minęły jak z bicza strzelił. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły i stwierdziliśmy, że Jeśli może być coś fajniejszego od klocków to jeszcze więcej klocków!