^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wycieczki

Wycieczka 1b

27 listopada klasa 1b była w Fabryce Bombek. Oglądaliśmy proces produkcji bombek oraz każde dziecko udekorowało własną bombkę. Był to czas ciekawy i twórczy.

Czytaj więcej: Wycieczka 1b

Przepis na nocowankę

"PRZEPIS NA  SUPER NOCOWANKĘ -   chwila niepewności, kilka niespodzianek, godziny zabawy".

W piątkowe popołudnie 29 listopada uczniowie klasy 2c wrócili do szkoły z myślą o odbyciu swojej  kolejnej nocowanki. Ich czujność i pewność siebie została lekko zachwiana, w momencie opuszczenia szkoły i wycieczki w nieznane. Obaw było tyle samo, co pomysłów dotyczących celu podróży. Po dotarciu do Centrum Wspinaczkowego Murall na Annopolu-zagadka została odkryta, a zabawa tak naprawdę się zaczęła.

Czytaj więcej: Przepis na nocowankę

"Przytul Polskę" - lekcja patriotyzmu klasy 2 cp

“Przytul Polskę”, czyli o rzeczach poważnych zabawnie i czule.

W piątek 22 listopada uczniowie klasy 2cp udali się do Konesera- jednego z najmodniejszych miejsc warszawskiej Pragi na wystawę "Przytul Polskę".

Czytaj więcej: "Przytul Polskę" - lekcja patriotyzmu klasy 2 cp

2dp w Centrum Wspinaczkowym

18 listopada klasa 2dp udała się do Centrum Wspinaczkowego Murall na Annopolu. Wszyscy z niecierpliwością i ekscytacją czekali na rozpoczęcie wspinaczki. Przedtem jednak trzeba było założyć uprząż i przejść szkolenie. Potem nastąpiło to, na co tak czekaliśmy. Każdy mógł wybrać sobie ściankę, po której chce się wspinać.

Czytaj więcej: 2dp w Centrum Wspinaczkowym

Warsztaty naukowe o gęstości

24 X klasa 2dp udała się do VII Ogrodu Jordanowskiego na warsztaty pt. "Kilka słów o gęstości". Już sam temat nas bardzo zaciekawił. Dowiedzieliśmy się, że największą gęstość mają ciała stałe, a najmniejszą gazy. Potem nastąpiły najbardziej przez nas oczekiwane doświadczenia i eksperymenty.

Czytaj więcej: Warsztaty naukowe o gęstości

Mali konstruktorzy z 2cp

26 X 2019 roku wybraliśmy się do Klockowni. Po wejściu na salę byliśmy zszokowani ilością klocków. Pierwsze pomieszczenie do którego się udaliśmy wypełnione było klockami wielkości normalnej cegły. Cztery kolory o różnych kształtach pozwalały budować prawdziwe, wielkie budowle. My zmierzyliśmy się z budową labiryntu.

Czytaj więcej: Mali konstruktorzy z 2cp

1b w Muzeum Wojska Polskiego

30 października kl. 1b była w Muzeum Wojska Polskiego na lekcji z eksponatami, pt. "Jak zostać rycerzem?"W czasie zajęć dzieci odkryły co znaczy słowo rycerski i jak wyglądało życie na dworze króla.

Czytaj więcej: 1b w Muzeum Wojska Polskiego