^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wycieczki

Wycieczka do Pijalni Czekolady Wedel

W środę, 18.12.2019 r. dzieci z klasy 2a wybrały się na słodką wycieczkę.

Kiedy dotarliśmy do Pijalni Czekolady, tuż przy fabryce Wedel poczuliśmy wspaniały zapach czekolady. Uczniowie zajęli miejsca w kawiarni i zaczęły się upragnione Warsztaty Czekoladowe.

Czytaj więcej: Wycieczka do Pijalni Czekolady Wedel

Wycieczka 1b

27 listopada klasa 1b była w Fabryce Bombek. Oglądaliśmy proces produkcji bombek oraz każde dziecko udekorowało własną bombkę. Był to czas ciekawy i twórczy.

Czytaj więcej: Wycieczka 1b

Przepis na nocowankę

"PRZEPIS NA  SUPER NOCOWANKĘ -   chwila niepewności, kilka niespodzianek, godziny zabawy".

W piątkowe popołudnie 29 listopada uczniowie klasy 2c wrócili do szkoły z myślą o odbyciu swojej  kolejnej nocowanki. Ich czujność i pewność siebie została lekko zachwiana, w momencie opuszczenia szkoły i wycieczki w nieznane. Obaw było tyle samo, co pomysłów dotyczących celu podróży. Po dotarciu do Centrum Wspinaczkowego Murall na Annopolu-zagadka została odkryta, a zabawa tak naprawdę się zaczęła.

Czytaj więcej: Przepis na nocowankę

Imieniny św. Mikołaja w Teatrze Kamienica

W poniedziałek, 02.12.2019 r. dzieci z klasy 2a miały przyjemność uczestniczyć w imieninach św. Mikołaja.

Uczniowie wybrali się wycieczkę do Teatru Kamienica. Kiedy dzieci zasiadły wygodnie na swoich miejscach na widowni usłyszeli gong. Początek przedstawienia! Do dzieci wyszedł najprawdziwszy św. Mikołaj, który był dosłownie na wyciągnięcie ręki!

Czytaj więcej: Imieniny św. Mikołaja w Teatrze Kamienica

2dp w Centrum Wspinaczkowym

18 listopada klasa 2dp udała się do Centrum Wspinaczkowego Murall na Annopolu. Wszyscy z niecierpliwością i ekscytacją czekali na rozpoczęcie wspinaczki. Przedtem jednak trzeba było założyć uprząż i przejść szkolenie. Potem nastąpiło to, na co tak czekaliśmy. Każdy mógł wybrać sobie ściankę, po której chce się wspinać.

Czytaj więcej: 2dp w Centrum Wspinaczkowym

"Przytul Polskę" - lekcja patriotyzmu klasy 2 cp

“Przytul Polskę”, czyli o rzeczach poważnych zabawnie i czule.

W piątek 22 listopada uczniowie klasy 2cp udali się do Konesera- jednego z najmodniejszych miejsc warszawskiej Pragi na wystawę "Przytul Polskę".

Czytaj więcej: "Przytul Polskę" - lekcja patriotyzmu klasy 2 cp

Mali konstruktorzy z 2cp

26 X 2019 roku wybraliśmy się do Klockowni. Po wejściu na salę byliśmy zszokowani ilością klocków. Pierwsze pomieszczenie do którego się udaliśmy wypełnione było klockami wielkości normalnej cegły. Cztery kolory o różnych kształtach pozwalały budować prawdziwe, wielkie budowle. My zmierzyliśmy się z budową labiryntu.

Czytaj więcej: Mali konstruktorzy z 2cp