^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Wierszem kończymy trzecią klasę

Uczennica klasy 3a, Lukrecja Louati ułożyła zabawną rymowankę
o zakończeniu trzeciej klasy i nauczaniu zdalnym.
Rymowanka z koroną
Jak to tak całkiem niedawno było
Gdy się tu do tej szkoły przybyło.
A teraz kończy się trzecia klasa
I wraz z nią życie szkolnego bobasa.
W progi czwartej klasy już kroczymy dzielnie
Oby raz na zawsze żegnając pandemię.
Koronawirus dał nam się we znaki,
Zamykając szkoły i w domach dzieciaki.
Na początku było fajnie być na lekcjach w domu,
Jednak tak na dłuższą chwilę nie życzę nikomu.
Po pierwsze: szkolne przyjaźnie- tylko przez komputer
I obecność na e-lekcji jak masz sprawny router.
Taka szkoła działa dobrze, dźwięk i obraz ostry,
Jeśli jesteś jedynakiem, nie masz brata, siostry
Bo kiedy rodzeństwo ma lekcje przy Tobie,
Łączą się i miksują wam te szkoły obie.
W-F w koronaszkole okulał niestety.
U nas był to jedynie bieg do toalety
I potem od razu z powrotem do biurka,
Bo na ekranie kompa czekała wiewiórka
Albo inne zwierzątko, jezioro lub góry.
Każdy uczył się pilnie, nie chciał dostać czwóry!
Na piątkach i szóstkach wszystkim nam zależy.
Czytaliśmy o smokach, zamkach pełnych rycerzy.
Albo matematykę dzielnie wkuwaliśmy.
Liczby trzy i czterocyfrowe sprawnie mnożyliśmy.
Zapomniałam jeszcze dodać był angielski także.
A trzeba o nim wspomnieć. Ważny jest, a jakże!
We are the champions, my friends.
We, and all the students.
Przeżyliśmy pandemię i koronabudę!

Lukrecja Louati
(with a little help from mama :)  )