^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Trening Umiejętności Społecznych w 3a

 Na przełomie stycznia i lutego uczniowie z klasy 3a wzięli udział w warsztatach integracyjnych. Zajęcia prowadzone były przez panią psycholog i odbyły się w ramach programu Warszawa z klasą. Klasa z Warszawą.
Pod czujnym okiem specjalisty dzieci kształtowały i podnosiły swoje kompetencje społeczne. Poznały techniki wspomagające funkcjonowanie w relacjach z innymi osobami, takie jak: umiejętność uważnego słuchania, zadawania pytań i szukania pomocy, rozpoznawania i nazywania emocji własnych oraz rozróżniania ich u innych.

Przy okazji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat upodobań, zainteresowań, pragnień czy potrzeb koleżanek i kolegów z klasy. Ciekawe i aktywne metody pracy wyzwoliły w dzieciach twórczość, udoskonaliły umiejętność współpracy a także pomogły rozwinąć wiele umiejętności interpersonalnych i społecznych. Poprzez aktywne działanie (m.in. dramę) uczyły się sposobów na poradzenie sobie z sytuacjami konfliktowymi. Uczniowie mieli szansę pracować w różnych konfiguracjach grupowych, co sprzyjało integracji naszej klasowej społeczności.
Warsztaty te były bardzo cennym i wartościowym doświadczeniem, zarówno z perspektywy uczniów, jak i czuwających nad ich przebiegiem nauczycieli pracujących w kl.3a. Oprócz nabytych nowych umiejętności i ukształtowaniu tych, które już posiadaliśmy pomogły nam w zdiagnozowaniu naszych własnych potrzeb i przypomniały o tym, by ich realizowanie uwzględniało potrzeby innych. W trakcie wytężonej pracy nad kompetencjami społecznymi dzieci pojawił się też czas na zabawę, wyzwalającą w nas wszystkich radość. Dzięki temu zacieśniliśmy nasze więzi.