^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Aktualności

Obchody Dnia Kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy.  W klasach edukacji wczesnoszkolnej odbyły się różnorodne aktywności z tym związane. Obejrzeliśmy film  o małej Vashti, która uwierzyła we własne możliwości, a potem już wszystko działo się wokół kropek.... Nasze stroje, oryginalne prace plastyczne, rysunki z wyobraźni a nawet zajęcia ruchowe.

Czytaj więcej: Obchody Dnia Kropki

Pożegnanie

6 września 2021 r. pożegnaliśmy przyjaciela i opiekuna Szkół Jadwiżańskich którym był ks. prałat Zdzisław Sochacki, proboszcz katedry na Wawelu. Gromadził on i integrował Rodzinę Szkół św. Królowej Jadwigi, angażował się w organizację spotkań dla nauczycieli i konkursów dla uczniów.

Czytaj więcej: Pożegnanie

Zebranie świetlicy szkolnej

Szanowni Rodzice,

Dnia 15 września 2021 roku (środa) o godzinie 17:30 w auli naszej szkoły odbędzie się zebranie informacyjno-organizacyjne dla rodziców dzieci zapisanych do świetlicy.

Serdecznie zapraszamy!

Podręczniki do nauki religii w roku szkolnym 2021/22

Podręczniki do nauki religii obowiązujące w roku szkolnym 2021/22

Wydawnictwo Jedność, Kielce

Odział przedszkolny  „0”- Kocham dobrego Boga”

Klasa pierwsza-  Poznaję Boży świat

Klasa druga –  Odkrywam Królestwo Boże

Czytaj więcej: Podręczniki do nauki religii w roku szkolnym 2021/22

Zebranie z rodzicami

8 września, w środę o godz. 17:00 zapraszamy rodziców uczniów klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie. Liczymy na Państwa udział i współpracę.

Przydział sal:

Czytaj więcej: Zebranie z rodzicami

Powitanie nowego roku szkolnego 2021/2022

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 i pierwszy dzień szkoły za nami. Klasy starsze spotkały się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, gdzie odbyły się pierwsze w tym roku godziny wychowawcze. Klasy IV spotkały się z nowymi wychowawcami w hali sportowej i po krótkiej uroczystości przeszły do sal, podobnie jak najmłodsi, czyli "Zerówkowicze".
Najwięcej wrażeń mieli uczniowie klas I. Nie dość, że nowi koledzy i nowe panie, to jeszcze uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonała p. Agnieszka Czerwińska - dyrektor SP nr 50.

Czytaj więcej: Powitanie nowego roku szkolnego 2021/2022

Komunikat stołówki - zapisy na rok szkolny 2021_2022

Drodzy Rodzice!

Stołówka rozpoczyna działalność od 02.09.2021r. (czwartek). Zapisy od 25 sierpnia do 01.09.2021r na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  ( konieczne jest potwierdzenie wpłaty). 

Warunkiem  otrzymania  obiadu  jest  dostarczenie  potwierdzenia  wpłaty. Zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy nr 766/2015 z dnia 28.05.2015 płatność za obiady wnosi się w okresach miesięcznych, z góry do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym następuje korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej. Bardzo proszę o dostosowanie się do zaistniałej sytuacji.

Czytaj więcej: Komunikat stołówki - zapisy na rok szkolny 2021_2022

Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

ORGANZACJA PRACY W DNIU 1 WRZEŚNIA 2021 R.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022 R.

HALA DOSIR

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego obowiązują maseczki.

9.00 KLASY IV  - rodzice z dziećmi wchodzą do hali DOSiR-u (wejście przez basen), w hali będą czekali wychowawcy. Po oficjalnej części dzieci przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych. Z dzieckiem w hali i sali lekcyjnej może przebywać 1 opiekun

4 A – p. A. Gumkowska, potem sala  - C 15

4 B – p. M. Pogońska, potem sala – B 2

4 C – p. M. Wieczorek, potem sala – B 3

Czytaj więcej: Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Warsztaty z psychologiem sportu w 3d

W sporcie, oprócz treningu fizycznego, bardzo ważny jest trening umysłu, motywacji, koncentracji oraz relaksacji. Podczas warsztatów z psychologiem sportu, które odbyły się w dn. 25 II oraz 4 III, uczniowie klasy 3d dowiedzieli się w jaki sposób należy wyznaczać cele, aby osiągać coraz lepsze wyniki.

Czytaj więcej: Warsztaty z psychologiem sportu w 3d

Wierszem kończymy trzecią klasę

Uczennica klasy 3a, Lukrecja Louati ułożyła zabawną rymowankę
o zakończeniu trzeciej klasy i nauczaniu zdalnym.
Rymowanka z koroną
Jak to tak całkiem niedawno było
Gdy się tu do tej szkoły przybyło.
A teraz kończy się trzecia klasa
I wraz z nią życie szkolnego bobasa.
W progi czwartej klasy już kroczymy dzielnie
Oby raz na zawsze żegnając pandemię.

Czytaj więcej: Wierszem kończymy trzecią klasę

Rekrutacja do klas pierwszych