^Do góry
 • 1 Święto Szkoły
  W tym roku obchodzimy 95 lecie naszej szkoły. Wspólnie podjęte wyzwanie pod hasłem „Przedmiot w koronie” zaowocowało powstaniem galerii prac plastycznych, opowiadań i wierszy, prezentacji multimedialnych, plakatów, ale nie tylko. Uczniowie pod kierownictwem nauczycieli podjęli działania które mają związek z Królową Jadwigą, przedmiotem szkolnym a także nawiązywać do obecnej sytuacji w kraju i na całym świecie.
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Klasa 7ej w Community Action Project

W roku szkolnym 2019/2020 klasa 7ej brała udział w międzynarodowym projekcie prowadzonym przez Global Scholars (USA), angażującym młodzież z całego świata. Projekt ten poświęcony był ekologii. Uczyliśmy się o wpływie człowieka na otaczającą nas przyrodę, szukaliśmy rozwiązań, które pomogą przetrwać naszej planecie,omawialiśmy te tematy z kolegami i koleżankami na całym świecie, wykonywaliśmy projekty, które pomogłyby naszym miastom stać się bardziej przyjaznymi dla człowieka. Końcowy projekt naszej grupy (7ej grupa M.Domańskiej) dotyczył sytuacji, która pojawiła się wraz z pandemią - zanieczyszczenia środowiska przez zużyte maski i rękawiczki... ten projekt zamieszczamy poniżej, jako dowód, że nawet w czasie kwarantanny potrafimy współpracować i stworzyć coś, co może pomóc nam wszystkim - Community Action Project - czyli projekt dla środowiska.
Poniżej linki do filmów zrealizowanych przez uczniów w ramach projektu:

EKO-WYWIADY - https://youtu.be/riZtzNLjfdE

ŚMIECI DO WORA - https://youtu.be/k1I968rlHjk