^Do góry
 • 1 REKRUTACJA 2021/2022
  Szkoła Podstawowa nr 50 im. Królowej Jadwigi rozpoczyna rekrutację na rok szkolny 2021/2022. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe. Szczegóły dotyczące rekrutacji po lewej stronie w module REKRUTACJA 2021/2022. ZAPRASZAMY !
 • 2 O naszej szkole
  Nasza szkoła mieści się w dogodnej lokalizacji przy skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej oraz Kępnej, w niedużej odległości od stacji Metro Wileńska oraz stacji Warszawa Stadion. Uczniom zapewniamy nowoczesną bazę dydaktyczną - dobrze wyposażone sale lekcyjne i pracownie, dostęp do wielu ciekawych zajęć pozalekcyjnych oraz zaangażowaną kadrę pedagogiczną. W szkole funkcjonuje świetlica, stołówka oraz biblioteka z centrum multimedialnym.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz kilkanaście oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Aktualności

Czas pożegnań i czas odpoczynku

Zakończył się pandemiczny rok szkolny 2020/2021.

W tym roku udało się jednak  zorganizować apele końcoworoczne i godnie pożegnać naszych uczniów. Mogliśmy również podziękować rodzicom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek i zaangażowanie jaki włożyli w edukację dzieci w niezwykle trudnym dla szkół okresie.

Honorowym gościem na uroczystości zakończenia roku szkolnego był p. Dariusz Kacprzak Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Północ. Podczas apelu pożegnaliśmy wieloletnią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 50 p. Bożenę Ragus oraz v-ce dyrektor p. Agnieszkę Gałach.

Czytaj więcej: Czas pożegnań i czas odpoczynku

Poczet Sztandarowy

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne składa podziękowania za całoroczną służbę w Poczcie Sztandarowym Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi w Warszawie.

Szkoła jest miejscem, w którym młodzież uczy się miłości do Ojczyzny oraz szacunku do tradycji. Sztandar szkoły jest dla społeczności szkolnej bardzo ważnym symbolem, a bycie członkiem pocztu sztandarowego jest wyrazem patriotycznej postawy.

Z wyrazami szacunku

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej nr 50

im. Królowej Jadwigi w Warszawie

Czytaj więcej: Poczet Sztandarowy

Smutne pożegnanie Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ Dariusza Wolke

Dzień Matki

Zapraszamy do głosowania na nasz film

Zapraszamy do głosowania na nasz film w ramach konkursu Pho3nix Active School na Najciekawsze Video Sportowe związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Sportu.

Czytaj więcej: Zapraszamy  do głosowania na nasz film

Spotkanie dla rodziców klas VI dotyczące organizacji nauki oraz dwujęzyczności w klasie VII.

Spotkanie informacyjne dla rodziców uczniów klas szóstych odbędzie się
20 maja o godzinie 17.00 za pośrednictwem platformy Microsoft Teams.

Na spotkaniu omówimy organizacje pracy w klasie VII oraz  przedstawimy ofertę klasy dwujęzycznej.

Kandydatów spoza szkoły prosimy o kontakt telefoniczny do 19 maja w celu podania adresu mailowego, na który zostanie przesłany link do spotkania.

Karta Ucznia 2021

W celu usprawnienia operacji wymiany nośników oraz przedłużenia uprawnień, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalny link https://kartaucznia.ztm.waw.pl/fe07a29f, dedykowany dla naszej szkoły, za pomocą którego można złożyć wniosek o nową Kartę Ucznia.

Czytaj więcej: Karta Ucznia 2021

Podziękowania dla szkoły

Szkoły Ponadpodstawowe na terenie Dzielnicy Praga-Północ

Zapraszamy do odwiedzenia 

online szkół po szkole podstawowej,

które znajdują się na terenie naszej dzielnicy.

--->>> kliknij w obrazek

 

 

Wyniki konkursu kuratoryjnego o JPII

"Prawdziwie wielki jest człowiek, który chce się czegoś nauczyć "   - św. Jan Paweł II 

Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie!  Mam dobrą wiadomość :) 
Karolina Sawicka z kl. 8ej  jest laureatką konkursu kuratoryjnego o św. Janie Pawle II 

Tytuł finalisty zdobyły: 

Anna Lisztwan kl. 8ej  
Kinga Larenta z kl. 8ej   
Weronika Kieruńczak kl. 8ej 
Małgorzata Parzydeł z kl. 7a
Zuzanna Pawlak kl. 7d 

Czytaj więcej: Wyniki konkursu kuratoryjnego o JPII

8 marca

Zapraszamy do wysłuchania audycji z okazji Dnia Kobiet.

Z wielkim smutkiem żegnamy wieloletniego nauczyciela naszej szkoły

To nie tak miało być Gabrysiu,

brak nam słów, aby wyrazić żal i smutek po odejściu naszej koleżanki Gabrysi Bobrzak - cudownego człowieka, nauczyciela i pedagoga. Gabrysia przez wiele lat pomagała uczniom zgłębić meandry fizyki, ale przede wszystkim uczyła jak być dobrym i wartościowym człowiekiem. Dla nas była wzorem i podporą w trudnych momentach. Zawsze otwarta na innych, potrafiła wysłuchać i wesprzeć dobrym słowem i gestem.

  Nie ma słów, które mogłyby wyrazić nasze uczucia. Trudno pisać słowa pożegnania dla osoby, która wniosła tyle dobra, ciepła i radości w życie innych .

  Wspólnota Szkoły Podstawowej nr 50 z głębokim smutkiem informuje, że w dniu  4 marca 2021 odeszła Pani Gabriela  Bobrzak,  nasza koleżanka, wieloletni pracownik zarówno Szkoły Podstawowej nr 50 jak i Gimnazjum nr 57, doskonały nauczyciel, pedagog i wychowawca młodzieży.

  Do zobaczenia Gabrysiu….

Audycja walentynkowa

Narodowe Święto Niepodległości - Mamy Niepodległą!

Nasza szkoła już po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej, organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, zatytułowanej "Mamy Niepodległą!". Projekt polegał na masowym wysyłaniu przez obywateli Rzeczypospolitej okolicznościowych życzeń do bliskich i znajomych z okazji Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w dniu 11 listopada.

Czytaj więcej: Narodowe Święto Niepodległości - Mamy Niepodległą!

Gratulacje dla nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do wręczenia nagród. W tym roku praca naszych nauczycieli została szczególnie wyróżniona.

Za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju oświaty warszawskiej nagrodę Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy otrzymała pani Kamila  Piętak, a nagrodę Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ pani Agnieszka Czerwińska  >>> Nagroda Burmistrza.

Czytaj więcej: Gratulacje dla nauczycieli

Uroczystość pod pomnikiem płk. Antoniego Żurowskiego

Dnia 18 września 2020 r. poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości pod pomnikiem płk. Antoniego Żurowskiego, organizowanej przez władze dzielnicy Praga Północ.

Płk Antoni Żurowski ps. „Andrzej” był dowódcą VI Obwodu (Praga) w czasie Powstania Warszawskiego. Powstańcy pod dowództwem płk. A. Żurowskiego walczyli z ogromnym zapałem i zaangażowaniem.

Czytaj więcej: Uroczystość pod pomnikiem płk. Antoniego Żurowskiego

81. rocznica napaści wojsk bolszewickich na Polskę

Poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 50 reprezentował społeczność szkolną na uroczystości upamiętniającej 81. rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę.

Uroczystość odbyła się 17 września 2020 r.  przy pomniku „Poległym i Pomordowanym na Wschodzie” - symbolu męki i męczeństwa narodu polskiego na Kresach. W uroczystości udział wzięły m.in poczty sztandarowe szkół, przedstawiciele warszawskiej „Solidarności” oświatowej oraz mieszkańcy Warszawy.

Czytaj więcej: 81. rocznica napaści wojsk bolszewickich na Polskę

Rada Dzieci i Młodzieży RP

Drodzy uczniowie

Informujemy o naborze do V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Do Rady mogą kandydować uczniowie, którzy ukończyli 13 lat, a także absolwenci szkół, którzy do 11 września br. nie ukończyli 21. roku życia.

Czytaj więcej: Rada Dzieci i Młodzieży RP

Projekt „Cyfrowa Warszawa”

Projekt „Cyfrowa Warszawa” realizowany w ramach projektu „Zdalna Szkoła”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Czytaj więcej: Projekt „Cyfrowa Warszawa” 

Podręczniki szkolne

Szanowni Rodzice,

Prosimy o uważne sprawdzenie stanu książek, które zostały wypożyczone uczniom w ubiegłym roku szkolnym.  Podręcznik zniszczony ( zalany, podpisany, brakuje stron)  prosimy o kontakt z bibliotekarzami (tel. 22 6191754 wew.29, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 do 14:00).

Czytaj więcej: Podręczniki szkolne

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni  Państwo,

szkoła od 1  września będzie pracowała zgodnie z wytycznymi  Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia,  m.st. Warszawy, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty.
Poniżej przedstawiamy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021,  informacje dotyczące sposobu zapisywania dziecka na obiady oraz do świetlicy:

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Lato w Mieście

Szanowni Państwo,

od 3.08 do 29.08 prowadzimy w szkole akcję Lato w Mieście. Uczestnicy akcji przychodzą na zajęcia do godziny 8.30. . Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do wyposażenia uczestnika akcji, w strój, nakrycie głowy i obuwie, stosownie do warunków atmosferycznych i planowanych zajęć oraz maseczkę i rękawiczki jedno lub wielorazowego użytku.
Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny na tablicy informacyjnej w szkole.

>>> Regulamin akcji