^Do góry
 • 1 Szanowni Rodzice!
  Z powodu epidemii koronawirusa o spotkaniu informacyjnym rodziców kandydatów do klas czwartych sportowych zostaną Państwo powiadomieni w późniejszym terminie. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naborów znajduję się w module Rekrutacja 2020/2021 (po lewej stronie witryny szkolnej)
 • 2 Witamy w naszej szkole
  Zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 50 imienia Królowej Jadwigi z oddziałami sportowymi oraz klasą 7 dwujęzyczną z rozszerzonym programem matematyki. Klasa prowadzona we współpracy z VIII LO im. Władysława IV. Nasza szkoła jest jedną z najstarszych na Pradze Północ, istnieje od 1925 r. Oprócz bogatej tradycji szkołę wyróżnia wysoki poziom nauczania oraz sukcesy sportowe.
 • 3 Stawiamy na sport
  Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów takich jak basen i hala sportowa motywowały do podejmowania działań związanych ze sportem. Sukcesy w tej dziedzinie zaowocowały powstaniem klas sportowych. Wśród naszych absolwentów są m.in. wicemistrzowie Polski w koszykówce oraz medaliści i finaliści Mistrzostw Polski w pływaniu, mistrzowie tańca sportowego. Od wielu lat przy szkole prężnie działają kluby sportowe UKS i MKS „Jagiellonka”.
 • 4 Edukacja od najmłodszych lat
  Obecnie w naszej szkole funkcjonują oddziały przedszkolne /klasa "0"/ oraz 13 oddziałów w klasach 1-3. Wsparcie edukacji wczesnoszkolnej zapewnia prężnie funkcjonująca świetlica. Naszym uczniom zapewniamy bardzo dobre warunki nauczania, bezpieczeństwo i wspaniałą atmosferę.
 • 5 ZAPRASZAMY !
  Wybierając naszą szkołę dokonujesz właściwego wyboru. Szczegółowe informacje można znaleźć na naszej witrynie internetowej lub otrzymać w sekretariacie. ************************************************** Tel. 22 619-17-54, e-mail: sekretariat@sp50.waw.pl, ul. Jagiellońska 7, 03-721 Warszawa
baner

Aktualności

Próbny egzamin klas 7

Szanowni Państwo,
ze względu na czasowe ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.  nie będziemy na razie organizować egzaminu próbnego dla uczniów klas VII. Będzie to możliwe dopiero  po powrocie do szkoły.

Czytaj więcej: Próbny egzamin klas 7

Zmiana w rekrutacji do klas IV sportowych

Zgodnie z harmonogramem rekrutacji do klas IV sportowych, w dniach 23-27 marca br. rodzice składają wnioski o przyjęcie. Scan podpisanego wniosku i pozostałych dokumentów można składać drogą mailową na adres  placówki, która przeprowadza rekrutację do klasy IV sportowej.

Czytaj więcej: Zmiana w rekrutacji do klas IV sportowych 

Komunikat dotyczący rekrutacji do klas IV

Szanowni Państwo,

w związku z ustalonym na 23-27 marca terminem  składania dokumentów w rekrutacji do  klas IV sportowych w szkołach podstawowych rodzice mogą  przesłać na adres szkoły Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  skan wniosku i dokumentów (m.in. orzeczenie lekarskie potwierdzające bardzo dobry stan zdrowia - wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie do szkoły/oddziału). 

Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych

W związku z koronawirusem w Polsce następują zmiany w rekrutacji.

Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać z dwóch sposobów:

1. Wysłanie skanu wniosku i pozostałych dokumentów drogą mailową na adres  placówki. Adresy mailowe i numery telefonów placówek  można znaleźć na stronach przedszkoli lub na stronie Biura Edukacji www.edukacja.warszawa.pl 
W zakładce Edukacja warszawska/ szkoły i placówki publiczne w zestawieniu w pliku excel.

Czytaj więcej: Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych

Dzień Pamięci

W dniu 10 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Warszawie odbył się apel przygotowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie dowiedzieli się m.in. dlaczego żołnierze rozwiązanych oddziałów Armii Krajowej i innych organizacji zbrojnych kontynuowali walkę i jakie były ich dalsze losy.

Czytaj więcej: Dzień Pamięci

Zawieszenie zajęć

Szanowni Państwo,
w związku z decyzją podjętą przez rząd i przekazaną przez premiera Mateusza Morawieckiego informuję, że od jutra, tj. 12.03. do 25.03. (środa) zajęcia w szkole są zawieszone tj.:
- 12.-13.03. będą zorganizowane w szkole zajęcia opiekuńcze w godz. 7-18.00  dla dzieci rodziców, którzy potrzebują czasu na zorganizowanie opieki nad swoimi dziećmi (dla dzieci, które będą w szkole zostaną przygotowane obiady);
ze względu na powagę sytuacji sugerujemy pozostawienie dzieci w domu;
- 16.-25.03. szkoła będzie zamknięta.
Nauczyciele zapewnią uczniom możliwość nauczania z wykorzystaniem systemu Librus. Będą przesyłali materiały do wykonania, powtórzeniowe, lektury do przeczytania.

Czytaj więcej: Zawieszenie zajęć

Koronawirus-wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego

Szanowni Państwo,
przesyłamy informację Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie wytycznych dla przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.

 >>> ZALECENIA

oraz przydatne materiały o koronawirusie SARS-CoV-2  >>> TUTAJ

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

Zgodnie z informacją Głównego Inspektora Sanitarnego z 24 lutego 2020 roku: ,,Na chwilę obecną, nie ma uzasadnienia dla podejmowania nadmiernych działań typu kwarantannowanie osób powracających z regionów Północnych Włoch, odmawianie udziału w zajęciach szkolnych oraz zamykanie szkół.” Szczegóły w informacji poniżej.

https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-glownego-inspektora-sanitarnego-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

Życzenia świąteczne

 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia
szczęścia, wiary, nadziei i pomyślności
oraz każdego dnia Nowego 2020 Roku
w uśmiechu i radości !


Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 50

ODESZŁA NASZA KOLEŻANKA

Znalezione obrazy dla zapytania kir pngZ głębokim żalem żegnamy naszą serdeczną przyjaciółkę ELŻBIETĘ DUBAS
Wieloletniego nauczyciela naszej szkoły, polonistkę, wychowawcę wielu pokoleń młodzieży, cudownego, pogodnego człowieka.

W imieniu wszystkich pracowników szkoły, Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia. 
Elu! Będziesz z nami na zawsze w naszych sercach.
Koleżanki i koledzy z pracy

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w piątek 29 listopada o godzinie 11.00 w domu pogrzebowym w Aninie ul.Patriotów 349. Po nim urna zostanie złożona na cmentarzu północnym.

Apel z okazji 11 Listopada

Dnia 8 listopada 2019 r. uczniowie klas 4-8 spotkali się na wspólnym świętowaniu  101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Część artystyczna przygotowana przez klasę VIII dj oraz 5a pod kierunkiem p. Sebastiana Wojciechowskiego przedstawieniem wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń sprzed 11 listopada 1918 roku, a dokładniej od I rozbioru Polski w 1772 roku.

Czytaj więcej: Apel z okazji 11 Listopada

Półfinał "Od Zabawy do Sportu"

7 listopada uczniowie klas II, III i IV uczęszczający do naszej świetlicy zajęli 2. miejsce w dzielnicowym półfinale tegorocznej edycji “Od Zabawy do Sportu”. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 127 im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Kowieńskiej. Uczniów na zawodach wspierały panie: Dominika Puchta i Ola Najdecka. 

Czytaj więcej: Półfinał "Od Zabawy do Sportu"

Uczniowie 7ej na konferencji "Wolna, niepodległa"

8 listopada siedmioro uczniów z klasy 7ej wzięło udział w konferencji "Wolna, niepodległa" zorganizowanej w Naczelnym Sądzie Administracyjnym przez Archiwum Akt Nowych i 58 Szczep ZHR.

Czytaj więcej: Uczniowie 7ej na konferencji "Wolna, niepodległa"

Klasa 7ej w Muzeum Polin

24 października klasa 7ej odwiedziła Muzeum Polin na warszawskim Muranowie. Przewodnik przeprowadził uczniów przez niemal całą historię osadnictwa żydowskiego na terenach Polski od czasów Mieszka I do współczesności. Bardzo ciekawe ekspozycje, często interaktywne, wzbudzały spore zainteresowanie i pogłębiały wiedzę uczestników zajęć muzealnych.

Czytaj więcej: Klasa 7ej w Muzeum Polin

Wyjazd naukowy klas 7ej i 8dj

W dniach 8-10 października klasy dwujęzyczne 7ej i 8dj brały udział w wyjeździe integracyjno-naukowym do Serocka. Uczniowie w pozaszkolnych warunkach mieli okazję pogłębiać wiedzę podczas specjalnie przygotowanych warsztatów językowych i matematycznych.

Czytaj więcej: Wyjazd naukowy klas 7ej i 8dj

Przejazd rowerowy ku pamięci Marcina

https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/72824824_2581467818556276_3964151382805577728_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_oc=AQmwCXR5bIdFM6e0XMDK9obKNo-mwkf289EQ3DkV9-k5sHeT9etCE8GADDd4IY09YL4&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=febeb309307b8cc214887f2064354bf8&oe=5E5F5747Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów na VII Przejazd ku pamięci Marcina, absolwenta naszej szkoły, dzięki któremu 20 lat temu powstał Klub Rowerowy TRYBIK.
Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem prezydenta miasta stołecznego Warszawy.

Czytaj więcej: Przejazd rowerowy ku pamięci Marcina

Tydzień Świadomości Dysleksji (21-25 października)

 Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do wspólnego udziału w szkolnej akcji,

będącej częścią kampanii europejskiej

        Tegoroczny temat „Nauczyciel bliżej ucznia z dysleksją” jest szczególnie ważny w kontekście codziennych zmagań szkolnych naszych dzieci borykających się z problemem dysleksji.

Czytaj więcej: Tydzień Świadomości Dysleksji (21-25 października)

Nagroda ADREM dla naszej szkoły

W dniu 17.10.2019 r. na uroczystej Gali w LO im. Władysława IV zostały rozdane coroczne nagrody ADREM. Nasza Szkoła została uhonorowana dyplomem w kategorii najlepsza inicjatywa edukacyjna szkolna dla Międzydzielnicowego konkursu matematycznego ENIGMA+, którego inicjatorką jest p. Anna Bednarska – nauczyciel matematyki.
Gratulujemy.

Spotkanie z historią w Naczelnym Sądzie Administracyjnym

Klasa 8dj na spotkaniu w Naczelnym Sądzie Administracyjnym spotkała się z historykami z Archiwum Akt Nowych oraz ludźmi, którzy przeżyli piekło II Wojny Światowej. Spotkanie było poświęcone historii zdjęć wykonanych przez amerykańskiego fotografa, który ukazał dramat okupowanej Polski.

Czytaj więcej: Spotkanie z historią w Naczelnym Sądzie Administracyjnym

Klasa 7ej na Politechnice Warszawskiej

W środę 25 września grupa naszych uczniów z klasy 7ej wzięła udział w tegorocznej edycji Festiwalu Nauki na wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Bardzo ciekawe zajęcia pt. „Skąd się biorą mapy w smartfonach” prowadził wykładowca z Laboratorium Edukacyjnego EPP GIS Polskiego Towarzystwa Informatycznego wraz ze wspomagającym studentem.

Czytaj więcej: Klasa 7ej na Politechnice Warszawskiej

#CODEWEEK2019

OSTATNI DZWONEK – DO #CODEWEEK2019 !

Już niespełna tydzień dzieli nas od rozpoczęcia siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania! O co chodzi w tym komputerowym zamieszaniu? Dlaczego warto się zaangażować? Czy moje dziecko może wziąć udział? Co z opłatami? Odpowiedź na te i inne nurtujące pytania znajdziecie poniżej, więc… Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej: #CODEWEEK2019 

Święto Programowania

Szanowni Państwo!

Już 5 października rozpoczyna się Europejski Tydzień Kodowania 2019! Aby uczcić to wyjątkowe wydarzenie, Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK, organizuje niezwykłą imprezę – Wielkie Święto Programowania!

Czytaj więcej: Święto Programowania